פרויקט תיעוד “הגיע זמן חינוך”

קרן טראמפ נוסדה בשנת 2011 במטרה לסייע למערכת החינוך בישראל לבלום את ההידרדרות במצוינות בלימודי המתמטיקה והמדעים בבתי הספר העל-יסודיים ולהניע בה שיפור משמעותי. בשנת 2016, ביצעה הקרן ניתוח והערכה מקיפים של פעילותה, אשר התבססו על נתונים וחקרי מקרה מהיבטים שונים של עשיית הקרן ושותפיה. במסגרת זאת הוזמנתי ע”י קרן טראמפ לחקור ולכתוב מסמך לתיעוד פעילות הזרוע הדיגיטלית של הקרן, “הגיע זמן חינוך.”

הפרויקט כלל מחקר של נתוני הפעילות המקוונת של המהלך, עריכת ראיונות עם צוות “הגיע זמן חינוך” ועם חברי הקהילה, ומחקר בנושא קהילות מקוונות ועבודה קהילתית. מסמך התיעוד נכתב בשיתוף עם אור שמש, מנהלת עמוד הפייסבוק ועורכת המגזין הדיגיטלי “הגיע זמן חינוך”.

לצד תיעוד של תכנון הפעילות והקמת המגזין, המסמך שהגשנו כולל גם המלצות להמשך הפעילות ופיתוחה.

המסמך הוגש להנהלת קרן טראמפ ולמועצה המייעצת הבינלאומית של הקרן, ושימש כבסיס לדיוני המועצה לסיכום חמש שנות פעילות קרן טראמפ בנובמבר 2016, יחד עם מסמכי תיעוד והערכה נוספים.

העבודה על עריכת המסמך, המחקר והתיעוד, העלו רעיונות והצעות לפעולה שייושמו על-ידי צוות המגזין, ושולבו בתכנית העבודה לעתיד.

למידע נוסף ולמסמך התיעוד באתר קרן טראמפ.

מאת: Ma'ayan

עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.