אפיון וניהול פרויקטים דיגיטליים

Maayan Alexander's Desktop. All rights reserves.

אתר אינטרנט חדש: איפה מתחילים?

הקמת אתר אינטרנט חדש או פיתוח תכנית חברתית מקוונת חדשה הם בדרך כלל פרויקטים ייחודיים בארגון. לא תמיד קיימים ניסיון וידע מקצועי בנושא בתוך הארגון שעוסק בתחומי תוכן ופעילות אחרים. איפה מתחילים? מה צריך לקחת בחשבון? האם קיימות דוגמאות דומות שנוכל ללמוד מהן? עם זאת, מה שעושה אתרים ופרויקטים כאלה לטובים, הוא התוכן: ההיכרות עם קהלי היעד הרלוונטיים, ההתמחות המקצועית, הניסיון בהתמודדות עם האתגרים החברתיים – תחומים בהם בדרך כלל יש ידע וניסיון בארגון, והאתגר הוא לחבר בין הידע המקצועי לאפשרויות הטכנולוגיות.

בתהליך עבודה להקמת אתרים ופרויקטים אני מביאה איתי ניסיון מקצועי בהקמה וניהול של אתרי אינטרנט ומערכות מקוונות, והיכרות עם סביבות פיתוח שונות ופלטפורמות דיגיטליות. אני יודעת להעלות את השאלות הרלוונטיות, ולתת את הרקע הנדרש כדי לעזור לכם לקבל החלטות בדרך לאתר החדש שלכם.

האתגר הגדול הוא ליצור אתר אינטרנט שהוא יותר מאשר כרטיס ביקור. אתר שמציע שירותים, מניע רגשית, ומניע לפעולה את משתמשיו – שהם הלקוחות והקהילה שלכם.

בדרך כלל שותפים לתהליך אנשים מרקע מקצועי מגוון: דיגיטל ואינטרנט, שיווק ותקשורת, פיתוח משאבים, מנהלי קהילות, מנהלים בארגון עם רקע מקצועי אחר. במשך השנים רכשתי ניסיון בעבודה עם אנשים מדיסציפלינות שונות, תוך שיתוף פעולה וכבוד אישי ומקצועי לידע ולניסיון שמביאים המעורבים השונים בפרויקט.

השירותים שאני מציעה:

אפיון אתרי אינטרנט ופרויקטים דיגיטליים: איסוף צרכים בארגון, תעדוף משימות והגדרות מטרות האתר, אפיון משתמשים (פרסונות) וכתיבת תסריטי שימוש באתר, מחקר וניתוח אתרים ואפשרויות טכנולוגיות זמינות, הגדרת דרישות פונקציונליות, כתיבת דגשים לעיצוב גרפי, בניית עץ האתר והתפריטים, בניית מבנה דף הבית, כתיבת מסמך אפיון.

פיתוח אסטרטגיה דיגיטלית לתכניות חברתיות: למשל פיתוח קהילות מקוונות או שירותים מקוונים לתכניות קיימות.

ניהול פרויקט: איתור ספקי פיתוח אתרים, ניהול העבודה מולם מצד הארגון, תיאום עבודה מול גורמים שונים בארגון (למשל בנושא הכנה ועריכת תכנים לאתר).

הטמעת פעילות דיגיטלית בעבודת הארגון: הדרכה לעורכי תוכן ומשתמשים אחרים, כתיבת מדריכים לעריכה וניהול האתר, בניית תהליכי עבודה להטמעת  שימוש שוטף באתר, ליווי השקת האתר (הכנת פרסומים ו/או אירועים לציון השקת האתר).

תיעוד והערכה: תיעוד של תהליך העבודה או של אתר קיים והפעילות בו, הערכת אתרים ופרויקטים הן בכלים כמותיים והן בכלים איכותניים.

כתיבה ועריכת תוכן: עריכת תוכן קיים והתאמתו לפרסום באינטרנט, כתיבת תוכן חדש לאתר.

יעוץ וליווי אישי: יעוץ נקודתי או מתמשך בדרך לאתר אינטרנט או פרויקט דיגיטלי חדשים, בניית אסטרטגיית תוכן דיגיטלי, פיתוח והעברת סדנאות הדרכה והכשרה.