אתר שתיל ולוח המודעות

את ניהול אתר שתיל קיבלתי לידי בשנת 2008, כשהוא כבר אתר פעיל, לאחר שדרוג משמעותי שהוביל מנהל האתר הקודם, חנן כהן. האתר מתפקד גם כאתר הרשמי של שתיל, ארגון המספק שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי בישראל, וגם מכיל את לוח המודעות המוכר והפופולרי.

עם הזמן והשימוש באתר, עלו צרכים חדשים מהארגון וממשתמשי האתר, והיה צורך להגיב לתופעות או דרכי שימוש חדשות באינטרנט.

הפופולריות של לוח המודעות גדלה, הן כמות מפרסמי המודעות, והן כמות הגולשים באתר. היות והמשאבים לניהול האתר לא גדלו, היה צורך לייעל ולפשט תהליכי עבודה. לאחר מחקר ובדיקה הנהגנו בו כמה שינויים:

  • הכנת תשובות מראש לשאלות כדי לקצר את זמן הטיפול והמענה לפניות.
  • שינוי תהליך פרסום המודעות כדי לקצר ולפשט אותו.
  • הוספת אפשרות לפרסום תוכן של שתיל בין המודעות (שטח שלא שימש לפרסום מסחרי אלא לפעילות של הארגון).

במהלך עבודתי בשתיל, הובלתי שלושה סבבים של שדרוגים מורחבים באתר, כולל התייחסות ללוח המודעות, מבנה דף הבית ועריכת תוכן באתר. האתר בנוי בדרופל, הפיתוח נעשה על-ידי חברת לינווייט.

באופן שוטף, ניהלתי את האתר: פרסמתי תכנים והנחיתי עורכי תוכן נוספים באתר, ניהלתי צוות תמיכה קטן ללוח המודעות, זאת לצד עבודה כיועצת ומדריכה מטעם שתיל לאנשי דיגיטל ואחרים בארגונים חברתיים.

מאת: Ma'ayan

עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.