שנה הלכה, שנה באה: סיכום שנת 2018 ותכניות ל-2019

נהר המיסיסיפי, ניו אורלינס, אפריל 2018

סוף השנה האזרחית הוא זמן טוב לסיכומים, תכניות, וקבלת החלטות מבוססות נתונים. הנה כמה כאלה מהבלוג בפרט ומהעבודה שלי בכלל:

חמשת הפוסטים הכי פופולריים בבלוג בשנת 2018 

היו פוסטים שפורסמו בשנים קודמות:

מאז פרסומו ועד השנה, הפוסט “לעבוד בארגונים חברתיים….” היה הכי פופולרי בבלוג. אני לא יודעת אם קרנו ירדה בגלל שאנשים לא רוצים לעבוד בארגונים חברתיים (יש גם אפשרויות נוספות!), המידע שבו כבר לא רלוונטי (כולם מחפשים עבודה בקבוצות בפייסבוק?), או שאנשים אחרים משקיעים יותר ממני בפרסום ו-SEO. אם אתם רוצים לקרוא עוד בנושא, או רוצים להציע מידע עדכני ושימושי בנושא – אשמח לשמוע מכם ולפרסם.

שלושת הפוסטים הכי פופולריים מתוך אלו שפרסמתי השנה היו:

מה צפוי בשנה הקרובה:

תודה ושלום למשלוח האורגני

פרסמתי השנה 20 פוסטים חדשים בבלוג. זה קצת פחות משני פוסטים בחודש בממוצע. 12 מהם היו המשלוחים החודשיים של חדשות וקישורים מעניינים, אבל הם נקראים רק כמה ימים אחרי פרסומם ואחר כך שוקעים. מכיוון שלא נראה לי שאצליח בשנת 2019 לפרסם יותר מאשר שני פוסטים בחודש, אני מעדיפה להתמקד בכתיבה על נושאים אחרים, להתעמק יותר בתחומי עניין וידע שלי, ובתקווה להצליח לפרסם עוד פוסטים שיעניינו אתכם ואת גוגל גם בשנים הבאות.

אני רושמת לפני את העניין בקביעת פגישות רבות משתתפים, ומתחילה לעבוד על פוסט בנושא כלים ואפשרויות לניהול פגישות דרך הזימון בקלנדר. יש נושאים ספציפיים שהייתם רוצים לקרוא עליהם בבלוג? תרצו להתארח לפוסט אורח/ת? מוזמנים לכתוב לי ולהציע.

ברשתות החברתיות:

בדומה לשנת 2017, גם ב-2018 עיקר התנועה לבלוג הגיעה ממנועי חיפוש (גוגל). פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות נמצאות הרבה אחר כך. עוד היתה השנה עלייה בכניסות דרך אפליקציית האנדרויד של וורפדרס.

הדרך הכי טובה לקבל עדכונים על פרסומים חדשים היא להירשם כמנויים לבלוג או להצטרף לקבוצת “כנופיית הדיגיטל לשינוי חברתי” בפייסבוק. אתם מוזמנים מאוד.

תכניות לשנה הקרובה מחוץ לבלוג

לימודי יעוץ ארגוני: בנובמבר התחלתי ללמוד יעוץ ארגוני בתכנית לימודי תעודה של האוניברסיטה הפתוחה. פעמים רבות עבודה על אתר אינטרנט או מערכת ניהול מידע וידע, בוודאי שהקמת קבוצות וקהילות אונליין, כוללות היבטים ארגוניים ורציתי להרחיב את הידע שלי בנושא. בינתיים אני לומדת דברים חדשים, מכירה אנשים מעניינים, ותוהה איך תחום הידע הזה ישתלב בעבודה שלי בעתיד.

פרסום ספר: השלמתי השנה כתיבת טיוטה ראשונה לספר שרציתי לכתוב כבר כמה שנים. הספר עוסק באירוע משפחתי היסטורי, אבל גם באוספים ואספנים, אמנות ויוצרים, זכרונות ומשפחה. הוא לא מאוד קשור לנושאים בהם אני עוסקת בבלוג, אבל יש בו גם טכנולוגיות שכפול והפצה, חיפוש ומציאת מידע, ואוצרות תוכן. אני מקווה להשלים השנה טיוטה יותר מהודקת, וגם למצוא בית להוצאת הספר לאור. ייתכן והשקעת זמן ומאמץ בפרויקט הזה תשפיע על כמות הפרסומים כאן בבלוג.

פרויקטים חדשים: אני מתחילה לעבוד על כמה פרויקטים חדשים, בעבודה שאני מביאה אליה את הידע והניסיון שלי אבל גם הולכת ללמוד דברים חדשים. מקווה שאוכל לספר יותר פרטים במהלך השנה.

נהר המיסיסיפי, ניו אורלינס, אפריל 2018
נהר המיסיסיפי, ניו אורלינס, אפריל 2018

זה (בתמונה) הכי רחוק שהגעתי השנה עם הבלוג ועם העבודה שלי. באפריל נסעתי לניו אורלינס, להשתתף ולהרצות בכנס הטכנולוגיה למגזר השלישי NTC. ההרצאה שלי עסקה בויקיפדיה כקהילה דיגיטלית וזירה למעורבות והשפעה חברתית. נהר המיסיסיפי לפני, מאחורי כיכר ג’קסון ובה פסטיבל ג’אז רב משתתפים.

עוד דברים מעניינים ומשמחים שקרו השנה:

  • עלתה לאוויר גרסה חדשה של אתר האינטרנט של ג’וינט ישראל – תבת, שעל אפיון שיפור חווית השימוש ומבנה המידע בו עבדתי עם צוות תבת בשנה שעברה.
  • השתתפתי ותרמתי את חלקי בתשורות בקמפיין מימון ההמונים המוצלח של “פוליטיקלי קוראת”.
  • השתתפתי כמנטורית בהאקתון המצוין של QueenB.
  • באתי להתנדב ולמדתי מלא על החיים הדיגיטליים של תיכוניסטים במפגשי ההתנדבות הדיגיטלית של Society Labs.
  • הרציתי בכנסים ISVIS ו- INFO2018.
  • השתתפתי בשלושה מפגשי עריכה בויקיפדיה בנושאי בריאות נשים, נשים בספרות, ופוליטיקה ומגדר במסגרת פעילות קבוצת ויקי-נשים.
  • נפגשתי עם יזמים ויזמיות, סטודנטים ופעילים חברתיים שלמדתי על הפעילות שלהם וחלקתי איתם מהידע והניסיון שלי.

אני מקווה ש-2019 תהיה מעניינת לא פחות (ועם הבחירות באפריל, נראה לי שלא יהיה משעמם בכלל).
להתראות בשנת 2019, שתהיה שנה אזרחית טובה,
מעין

מאת: Ma'ayan

עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.

מה דעתך? אהבת את הפוסט? זה המקום לשתף, איתי ועם קוראי הבלוג:

%d