משלוח אורגני: קישורים וחדשות ברשת, דצמבר 2015

Organic Gardening. Photo by USDA, Flickr

פעם בחודש מתפרסם כאן אוסף קישורים והמלצות בנושאי טכנולוגיה, חברה וקהילה, שפרסמתי גם בפייסבוק ובטוויטר. זאת במטרה לעקוף את החשיפה האורגנית הדלילה של דפים בפייסבוק ולשתף מידע ותוכן עם יותר אנשים. מוזמנים לשתף ולהפיץ הלאה.

והפעם: משרת ניהול קהילה חינוכית-טכנולוגית, ריכוז סיכומי שנה בבלוגים ובאתרים עצמאיים, מדריכים למעורבות תושבים ברמה העירונית ולפרסום במדיה חברתית, הזמנה להשתתף בפיצוח הסכמים קואליציוניים, ועוד.

משלוח אורגני : קישורים וחדשות ברשת, דצמבר 2015

ב MindCET (מרכז לחדשנות בטכנולוגיה וחינוך) מחפשים מנהל/ת קהילה עם זיקה לחדשנות, יזמות וטכנולוגיה.

תמונות חופשיות לשימוש: נאס”א, סוכנות החלל של ארה”ב, תורמת תמונות חופשיות לשימוש למאגר המשובח של unsplash. תחילתה של ידידות יפה, ושיתוף פעולה מבורך.

סיכומי שנת 2015 בבלוגים ובאתרים עצמאיים: גם השנה הרכבתי רשימה של סיכומי שנה שנראים לי מעניינים, ואני שמחה לשתף. השנה הסיכום כולל גם כמה פרויקטים לשנה החדשה, וכן סיכום קצר של שנת 2015 בבלוג שלי, אינטרנט להשפעה ושינוי חברתי.

לחשוב מקומי>> מדריך לפעולה: מדריך מקוון לתושבים ולתושבות המבקשים להיות מעורבים במתרחש בעירם ולא יודעים מאיפה להתחיל. מתוך המדריך: “הפעילות בעיר או בישוב מאפשרת לנו להשפיע באופן ישיר ומהיר יותר ולשנות דברים לטובה במקום בו אנו חיים. לפעולה בזירה המקומית יש פוטנציאל גדול ביכולת לגייס שותפות ושותפים, בעבודה עם ומול מקבלי החלטות, בלמידה ישירה מהשטח וביצירת שינויים והצלחות.” המדריך מתפרסם בעברית ובערבית.

מדריך לפרסום במדיה חברתית לפעילים ולארגונים חברתיים בבלוג Top Nonprofits: המחבר יוצא מהנחה שאתם עושים עוד אלף דברים חשובים, תקציב הפרסום נמוך עד אפסי, והנושאים שאתם עוסקים בהם הם לא לחם ושעשועים. לשמור, להדפיס וליישם.

ניתוח סטטיסטיקות בטוויטר: חנן כהן השתמש בניתוח סטטיסטיקות הפעילות שלו בטוויטר כדי למקסם השפעה והנעה לפעולה. הוא משתף את הממצאים בנדיבות כדי שנוכל ללמוד גם:

פיצוח הסכמים קואליציוניים: בפרויקט מפתח התקציב זקוקים לעזרתכם בשביל להמשיך ולבדוק האם קיימת זיקה בין חברי הכנסת שביקשו את תוספות התקציב לבין הגופים שעתידים ליהנות מהן. רוצים לעזור? היכנסו לטבלה המלאה, תרמו והוסיפו הערות.

ריכוז מענקים ליוזמות חברתיות: בקרן דפנה ריכזו רשימת מענקים וקולות קוראות במגוון פרוייקטים של שיתוף פעולה בין נשים, פיתוח יזמות בקרב נשים ומאבק באלימות נגד נשים. מוזמנות להגיש מועמדות, לשתף ולתייג.

למה לא לדווח לפייסבוק על מוות של בעלי פרופילים: ורד שביט מסבירה מה המשמעות של צעד כזה, ולמה לא כדאי לקחת אותו.

לקבלת עדכונים על פרסומים בבלוג, הירשמו לקבלת עדכונים במייל בתיבה מצד ימין למעלה בדפי הבלוג. אפשר לעקוב כאן אחרי הדף של הבלוג בפייסבוק והנה מדריך איך להגדיל את הסיכוי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים מדף בפייסבוק.

בתמונה: חקלאות אורגנית, מחלקת החקלאות של ארה”ב, פליקר. Photo by Stephanie Engle

מאת: Ma'ayan

עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.

מה דעתך? אהבת את הפוסט? זה המקום לשתף, איתי ועם קוראי הבלוג:לבטל

Exit mobile version
%%footer%%