משלוח אורגני: קישורים וחדשות ברשת, ינואר 2016

פעם בחודש מתפרסם כאן אוסף קישורים והמלצות בנושאי טכנולוגיה, חברה וקהילה, שפרסמתי גם בפייסבוק ובטוויטר. זאת במטרה לעקוף את החשיפה האורגנית הדלילה של דפים בפייסבוק ולשתף מידע ותוכן עם יותר אנשים. מוזמנים לשתף ולהפיץ הלאה.

והפעם: מה חדש בפייסבוק, מפת היוזמות החברתיות, איך להתמודד עם טרולים, מתי ראוי לחסום טכנולוגיה, מגמות בתקשורת מלכ”רים בשנת 2016, בלוגים מקומיים, ועוד. 

משלוח אורגני : קישורים וחדשות ברשת, ינואר 2016

כלי חדש בניהול דפי פייסבוק: מיקוד קהלי יעד לחשיפה אורגנית של תוכן. כלי שחשוב להכיר ולהתנסות בו, במיוחד לאור חשיפה אורגנית שהולכת ויורדת.  המדריך מתוך האתר של יאן יאנקו, שעוקב אחרי התפתחויות וחידושים בנושא שיווק ופרסום בפייסבוק.

סקירת פיצ’רים חדשים של פייסבוק שצפויים להיפתח לשימוש בשנה הקרובה. בין השאר: אפשרות לרשת תקשורת פנים ארגונית, כלי מימון המונים לעמותות, וכמובן הוידאו החי שכבר נכנס לשימוש ע”י משתמשים נסיינים

מפת היוזמות החברתיות, מעודכנת ל-2016: מפת היוזמות שערכו והפיקו ב“אנו”, מאגדת בתוכה מאות יוזמות ומאבקים לשינוי חברתי מרחבי הארץ, שהעיזו להנהיג ולהחליט לעשות שינוי, כדי לעשות פה חברה צודקת וטובה יותר. תוכלו להקליק על המפה לקבלת עוד פרטים על כל יוזמה, ולגלול לזום-אין.

מפגש נוסף לפורום מובילים דיגיטליים בעמותות של אנפיטק, 15/2/2016: הפורום נפגש פעם בכמה חודשים ללמידה ושיחות בנושא הטמעת טכנולוגיה בעמותות. המפגש הקרוב יתקיים ב-15/2. לפרטים נוספים והרשמה.

סקר אפליקציה עירונית / קהילתית של ZenCity: נגיד שהיתה לכם אפליקציה עירונית / ביישוב שאתם גרים בו. מה הייתם רוצים שהיא תדע לעשות? איזה מידע מעניין אתכם? חברי צוות ZenCity מפתחים אפליקציות כאלה, ורוצים לדעת מה מעניין וחשוב לכם. תנו חמש דקות, מלאו את השאלון, ותוכלו להשפיע על עיצוב האפליקציות.

טרולים: קווים לדמותם, ואיך להתמודד איתם. מדריך מפורט של עו”ד יהונתן קלינגר. לצד הכלל הידוע “לא להאכיל טרולים”, קלינגר מציע גם לא להתקבע עליהם. יש אנשים שפועלים כטרולים בתחומים מסויימים אבל גם מייצרים דברים חיוביים, יש אנשים שמטרילים כרגע אבל לא בהכרח יטרילו בעתיד.

דור, תסגור:

אפליקציית בליינדספוט מאפשרת למשתמשים לשלוח הודעות אנונימיות למספרי טלפון של אנשים אחרים, גם אם האפליקציה לא מותקנת בטלפון שלהם. בעקבות תופעות של אלימות מילולית קשה ואיומים, התפתח דיון חברתי ותקשורתי שהגיע עד דיון בכנסת, בנושא האפליקציה.

מגמות בתקשורת של עמותות ומלכ”רים לשנת 2016 אתר האינטרנט הוא ערוץ התקשורת המשמעותי ביותר, הדומיננטיות של פייסבוק לעומת רשתות חברתיות אחרות יורדת, ושימו לב ליעדי התקשורת השונים של בעלות תפקידים שונים בארגון. כדי לא להיקלע לקונפליקטים, צריך לפתח אסטרטגיית תקשורת ארגונית משותפת. הדו”ח מתפרסם זו השנה השישית.

הלמ”ס פרסמה רישיון שימוש פתוח במידע, שמסיר את כל המגבלות המשמעותיות על שימושו. לפי הרישיון החדש, כל גורם יכול להעתיק, להפיץ, לפרסם, ליצור יצירות נגזרות או לבצע שינויים טכניים במידע, למטרות מסחריות ולא מסחריות כאחד. זאת, תוך סייגים מוגבלים, כמו איסור הצגת המידע באופן מטעה, איסור להשתמש במידע בניגוד לחוק או איסור על שימוש במידע לפגיע בפרטיות.

על כלכלה מקומית וקהילה: פוסט אורח מאת יעל אברמן טאובין בבלוג “בלוגים מקומיים בישראל” של גיל מרטנס. בלוגים מקומיים הם בלוגים שעוסקים בקהילה באזור גאוגרפי מסויים ומטרתם לעודד פעילות קהילתית, עסקים מקומיים ויזמות מקומית.

“דרך נשים”: בלוג בנושאי פריון, מודעות גופנית ובריאות האשה. דפנה מאיר ז”ל שיתפה בנדיבות ובאהבה, מתוך מסירות אישית ומקצועית, מהידע והניסיון שלה. לצערי הכרתי את דפנה ואת הבלוג רק לאחר הירצחה. המידע בבלוג שימושי ומועיל. פרויקט אישי- מקצועי שהפך גם לדרך הנצחה לדפנה ופעילותה.

בלוג מימון ההמונים של “מימונה”: אריק מ”מימונה”, אחת מפלטפורמות מימון ההמונים שפועלות בישראל, פתח בלוג בנושא מימון המונים בו הוא משתף המלצות, תובנות וניתוח של קמפיינים.

כמו ויקיפדיה, אבל אחרת: ויקיפדיה היא כנראה אתר הויקי המפורסם והגדול ביותר, אבל היא רק דוגמה אחת לשימוש בוויקי לכתיבה משותפת, שיתוף מידע וניהול ידע. בפוסט אני סוקרת אתרי ויקי שונים שמדגימים מגוון של עולמות תוכנות, מודלים תפעוליים, ופעילות קהילתית.

 

לקבלת עדכונים על פרסומים בבלוג, הירשמו לקבלת עדכונים במייל בתיבה מצד ימין למעלה בדפי הבלוג. אפשר לעקוב כאן אחרי הדף של הבלוג בפייסבוק והנה מדריך איך להגדיל את הסיכוי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים מדף בפייסבוק.

 

בתמונה: מחאת המטריות בהונג קונג. Pasu Au Yeung, Flickr.

מאת: Ma'ayan

עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.

2 תגובות בנושא “משלוח אורגני: קישורים וחדשות ברשת, ינואר 2016”

    1. Ma'ayan – עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.
      מעין אלכסנדר הגיב:

      תודה, לימור. שיהיה שבוע טוב

מה דעתך? אהבת את הפוסט? זה המקום לשתף, איתי ועם קוראי הבלוג:לבטל

Exit mobile version
%%footer%%