משלוח אורגני: קישורים וחדשות ברשת, נובמבר 2015

אוסף קישורים והמלצות חודשי בנושאי טכנולוגיה, קהילות ושינוי חברתי, שפרסמתי גם בפייסבוק ובטוויטר. זאת במטרה לעקוף את החשיפה האורגנית הדלילה של דפים בפייסבוק ולשתף מידע ותוכן עם יותר אנשים. מוזמנים לשתף ולהפיץ הלאה.

והפעם: ויקימדיה ישראל מחפשת רכז/ת קהילות, הולדתה של מקס צוקרברג מעוררת שיחה על חופשות הורות של אבות ועל התכניות הפילנתרופיות של הוריה, GivingTuesday התקיים ב-1/12 וכבר יש סיכומים, פעילויות מקוונות ביום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, בלוג חדש לפרויקט “מפתח התקציב”, ועוד.

משלוח אורגני :
קישורים וחדשות ברשת, נובמבר 2015

משרות מעניינות וקולות קוראים:

ויקימדיה ישראל מחפשת רכז/ת קהילות להחליף את חן ספקטור שפונה לדרכים חדשות. בהצלחה לחן ולמגישי המועמדות לתפקיד.

כנס טכנולוגיות למגזר השלישי, תכנית המלגות: הכנס, NTC, מתקיים השנה בחודש מרץ בסן חוזה, קליפורניה. השנה פועלת תכנית מלגות להגדלת המגוון האנושי של משתתפי הכנס. לפרטים נוספים והגשת בקשה למלגה.

אז מה חדש אצל הצוקרברגים?

חופשת הורות: מארק צוקרברג, מייסד ומנכ”ל פייסבוק, הודיע שייקח חופשת הורות עם הולדתה של בתו. בנוסף, חלו שינויים במדיניות החברה של פייסבוק בנושא, ונפתח דיון ציבורי על חופשות הורות ומיצוי הזכות על ידי אבות. למשל, בכתבה בנושא חופשת לידה לגברים בישראל מאת תמר דרסלר במעריב.

התרומה הגדולה: שירלי קנטור מנתחת את ההצהרה של צוקרברג וצ’ן על המיזם הפילנתרופי החדש שלהם, ואת השפעתה על עולם השינוי החברתי והפילנתרופיה. מאמרים נוספים בעברית בנושא פורסמו, בין השאר, במזבלה (מאת דורי בן ישראל) ובדה-מרקר (טור מתורגם של סוזן וולי, בלומברג).

הכסף הגדול של סוף נובמבר:

המותג שהופך את יום שישי השחור לירוק: שירלי קנטור מתארת ומנתחת קמפיין של מותג האאוטדור REI. הקמפיין קורא ללקוחות לוותר על הקניות ביום שישי השחור, ולצאת לעשות חיים בטבע. חנויות הרשת היו סגורות ביום זה, והעובדים קיבלו חופשה בתשלום כדי לצאת לטבע. חיבור מדויק בין ערכי המותג ופעילות שטח לאנגייג’מנט בדיגיטל.

יום שלישי של נתינה: אחרי יום שישי השחור ויום שני המקוון, הגיע יום שלישי של נתינהGivingTuesday. באתר הפרויקט מציגים סיכום אינפוגרפי של הפעילות השנה, בין השאר:

  • במסגרת הפרויקט נתרמו 116.7 מיליון דולר
  • השתתפו כ-700 אלף תורמים
  • נספרו 1.3 מיליון אזכורים של ההשטאג #GivingTuesday במדיה חברתית, הם נצפו ע”י כ-917 אלף גולשים בפייסבוק וזכו ל-114 מיליארד צפיות בטוויטר
  • השתתפו בפרויקט תורמים וארגונים מ-71 מדינות ברחבי העולם
  • חמשת הנושאים שזכו לתשומת לב הרבה ביותר הם: חינוך, סביבה, בעלי חיים, בריאות ויחסים בינלאומיים

בלאקבוד מסכמים ומנתחים את התרומות המקוונות בפרויקט.

יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים

פרויקט המפה שמקדמות עמותת אחת מתוך אחת, רוח נשית ומרכז סיוע תל אביב, מבקש מנערות ונערים, נשים וגברים, לסמן על מפה גאוגרפית איפה הוטרדו או הותקפו ומאפשר למי שרוצות לספר בקצרה מה קרה להן. הנקודות שמצטברות ונאספות, הופכות עשרות סיפורים אישיים לתמונת מצב חברתית. לפוסט של שלומית הברון על הפרויקט במקום הכי חם בגיהנום.

רשימת אירועים ופעילויות: בקרן דפנה – נשים משתפות פעולה לשינוי ריכזו רשימת פעילויות ביום הבינלאומי לציון המאבק באלימות נגד נשים. מידע חשוב ושימושי, ודוגמה לאוצרות תוכן כשירות מקוון.

בלוגים ותקשורת עצמאית

עובר ושב, בלוג חדש של פרויקט מפתח התקציב. הבלוג מיועד לעזור לשתף עם הציבור גילויים מעניינים בתקציב המדינה ולהנגיש בצורה אפקטיבית את העבודה בפרויקט.

החדשות הטובות של השבוע: מתן קנובלר מסכם ומפרסם פעם בשבוע את החדשות הטובות של שבוע זה. לרשימת הטורים של מתן באתר WeShare, כולל הזמנה לשיתופי פעולה ומידע.

מידע פתוח ומידע ציבורי

המרכז הישראלי להעצמת האזרח יצא עם אתר חדש שעוקב אחר ביצוע ההסכמים הקואליציוניים.

יש תועלת לציבור בפתיחת מידע ציבורי: בית המשפט העליון נתן בימים אלה פסק דין שעוסק בשאלה האם רשאית הנהלת בתי המשפט להתנות העתקת פסקי דין בכך שהמעתיק ימנע מהצגתם בתוצאות מנועי חיפוש (התשובה, אגב, שלילית). פסה”ד – בג”ץ 5870/14 חשבים ה.פ.ס. מידע עסקי בע”מ נ’ הנהלת בתי המשפט עוסק בין השאר ביתרונות השקיפות, ומזכיר כלים שפיתחו פעילי הסדנא לידע ציבורי: תב”ע פתוחה ועיתונות פתוחה.

קישורים נוספים

מימון המונים: ראיון עם פרופ’ אורלי שדה על המחקר והממצאים שלה בנושא מימון המונים: גורמים להצלחה, היבטים מגדריים, פלטפורמות חדשות והערכות להתפתחות התחום בעתיד.

ברוכה הבאה, דרופל 8: דרופל, מערכת ניהול התוכן מבוססת קוד פתוח, השיקה גרסה חדשה, דרופל 8, עם הרבה שיפורים, חידושים והרחבה של יכולות לניהול אתרים. פרטים נוספים בהודעת ההשקה בעברית (שתרגמנו יחד רועי סגל ואני).

על דייטים בעולם המגזר השלישי: פוסט בבלוג Nonprofit With Balls. מצחיק ועצוב ו…נכון.

 

לקבלת עדכונים על פרסומים בבלוג, הירשמו לקבלת עדכונים במייל בתיבה מצד ימין למעלה בדפי הבלוג. אפשר לעקוב כאן אחרי הדף של הבלוג בפייסבוק והנה מדריך איך להגדיל את הסיכוי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים מדף בפייסבוק.

בתמונה: קשת בענן בנאות מרדכי, צילמה: תמי אלכסנדר (כן, אמא שלי). כל הזכויות שמורות לתמי אלכסנדר.

מאת: Ma'ayan

עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.

מה דעתך? אהבת את הפוסט? זה המקום לשתף, איתי ועם קוראי הבלוג:לבטל

Exit mobile version
%%footer%%