משלוח אורגני: קישורים וחדשות ברשת, אפריל 2016

ארטישוקים אורגניים

פעם בחודש מתפרסם כאן אוסף קישורים והמלצות בנושאי טכנולוגיה, חברה וקהילה, שפרסמתי גם בפייסבוק ובטוויטר. זאת במטרה לעקוף את החשיפה האורגנית הדלילה של דפים בפייסבוק ולשתף מידע ותוכן עם יותר אנשים. מוזמנים לשתף ולהפיץ הלאה.

והפעם: משלוח יחסית מצומצם בעקבות חופשת פסח. מידע על אירועים בחודש מאי, אתר יפה ומעניין לפרויקט “מבצע וטרן”, מדריכים לבלוגים: תכנון בלוג ארגוני ועריכת דף האודות בבלוגים, מדריך לשידור חי בפייסבוק, ריכוז תמיכות ממשלתיות בעמותות וארגונים בשנים 2010-2015, ואתר בנושא ידע ציבורי וממשל פתוח בארה”ב.

משלוח אורגני : קישורים וחדשות ברשת, אפריל 2016

אירועים בחודש מאי:

GovTech בירושלים: ביום שני 9/5 בשעה 18:45 בבית אליאנס בירושלים, יתקיים מפגש ובו הרצאות ופאנל בנושא טכנולוגיה וממשל וחשיפה לקרן החדשנות הדיגיטלית. לפרטים נוספים והרשמה.

כנס אינפו 2016: הכנס השנתי של חברת טלדן בנושאי מידע וניהול ידע. בכנס מסלולים שונים ובהם מציגים התפתחויות טכנולוגיות, יישומים חדשניים ומחקר בנושא. השנה הכנס יתקיים בתאריכים 23-25/5, בתל אביב. אני אשתתף במסלול “שיווק בדיגיטל: הארגון מדבר בשפת הדיגיטל” וארצה בנושא סיפור סיפורים ברשת. לפרטים נוספים והרשמה (ההשתתפות בתשלום).

האקולדת הסדנא לידע ציבורי: הסדנא לידע ציבורי חוגגת יומולדת 5, והאירוע יצויין, איך לא, בהאקתון. כולכם מוזמנים להאקולדת שיערך בקמפוס גוגל ב-27-28 למאי. ההאקתון מיועד לא רק למתכנתים, ויהיו גם משימות בנושאי תוכן כמו עריכה, תחקירנות וטיוב מידע. לפרטים נוספים והרשמה.

קישורים נוספים:

מבצע וטרן: האתר עוסק בגבורת החיילים היהודים בצבא האדום במלחמת העולם השנייה. באתר מידע, סיפורים אישיים, והזמנה להשתתף באירועים ולשתף מידע. מעבר למידע ששווה להכיר, כדאי גם להתרשם מהאתר עצמו על התוכן המילולי והעיצוב שלו. האתר עלה לאוויר לרגל יום הניצחון על גרמניה הנאצית שמצוין ב-9/5.

לתכנן בלוג ארגוני בר קיימא: ניהול בלוג ארגוני לאורך זמן היא משימה שדורשת תכנון, סבלנות והרבה השקעה. איך מתכננים פרויקט כזה? אילו מרכיבים צריך לכלול בתכנית כדי שהבלוג ישגשג לאורך זמן? סדרת פוסטים בנושא באתר  Techsoup Canada.

איך לכתוב עמוד אודות בבלוג או אתר: יונית צוק במדריך מצוין לעריכת דף האודות בבלוג שלך. שאלות מנחות, רעיונות לפעולה ומתן מוטיבציה – מה יצא לך מזה. יונית כותבת לבלוגריות עצמאיות, אבל בהתאמות קלות המדריך רלוונטי גם לבלוגים ואתרים ארגוניים או קבוצתיים.

איך להתחיל שידור חי לפייסבוק מהאייפון: טיילור ויג’יי עם מדריך קצר ומעשי לשימוש בפיצ’ר החדש של שידורים חיים בפייסבוק.

תמיכות ממשלתיות בעמותות וארגונים: ריכוז כל התמיכות בשנים 2010-2015 בבסיס נתונים חופשי לשימוש ובר עיבוד, במסגרת פרויקט “מפתח התקציב”.

ממשל פתוח וידע ציבורי: DataUSA הוא אתר חדש שמרכז מידע, הסברים ועדכונים בנושא ממשל פתוח וידע ציבורי חופשי בארה”ב. חשוב, וגם יפהפה.

 

בתמונה: ארטישוקים אורגניים, Federico Capoano, Flickr.  

מאת: Ma'ayan

עוסקת ומתעניינת בשימושי אינטרנט לשינוי חברתי: פיתוח קהילות, הנעה לפעולה, יצירה ותרבות ברשת. מעדיפה ירושלים על פני תל אביב, הייקו על פני הייטק, שוקולד מריר על פני שוקולד חלב, עשר דקות מול ורמיר אחד על פני שעה בתערוכה של אימפרסיוניסטים.

מה דעתך? אהבת את הפוסט? זה המקום לשתף, איתי ועם קוראי הבלוג:לבטל

Exit mobile version
%%footer%%